Yaşam

Trending:


Batmanda Acil Sağlık ekipleri 80 yaşındaki Şebo dede için seferber oldu

- Batmanda Acil Sağlık ekipleri 80 yaşındaki Şebo dede için seferber oldu Batmanın Sason ilçesinde 3 bin rakım yükseklikteki Mereto Dağı eteklerinde rahatsızlanan 80 yaşındaki Şebo Babat için seferber olan 112 Acil Sağlık ekibi, karlı ve buzlu yolda 8 saatlik çalışmanın ardından Şebo...


Lahana kanser hücresinin oluşması ve çoğalmasına karşı önleyici bir besin

Lahana kanser hücresinin oluşması ve çoğalmasına karşı önleyici bir besin Acıbadem Kayseri Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Rabia Özaslan: Sindirildikten sonra ortaya çıkan C, E vitamini ve enzimler kanser hücresi oluşumunun engellenmesinde etkili oluyor Acıbadem Kayseri Hastanesi Beslenme...


Kayseri Şehir Hastanesi'nde ilk; ameliyatsız, endoskopik ultrasonla safra yolu boşaltıldı

Kayseri Şehir Hastanesi'nde ilk; ameliyatsız, endoskopik ultrasonla safra yolu boşaltıldı Kayseri Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği Sorumlusu Doç. Dr.


Sağlık ekiplerinden yoğun kara rağmen hasta kurtarma operasyonu

- Sağlık ekiplerinden yoğun kara rağmen hasta kurtarma operasyonu Zonguldakta Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi ve ambulanslı sağlık ekipleri bir metreye yaklaşan kar kalınlığı nedeniyle hastaların imdadına yetişti.


Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 65 bin 503 oldu

SAĞLIK Bakanlığı'nın 'Günlük Covid-19 Tablosu'na göre son 24 saatte yapılan 392 bin 281 testte 65 bin 503 vaka tespit edildi, 185 kişi hayatını kaybetti.


Son dakika haberleri! Bartın'da ekipler yolu kardan kapanan köydeki hasta çocuk için seferber oldu

Son dakika sağlık haberi: Bartın'da yoğun kar nedeniyle yolu ulaşıma kapanan köyde solunum rahatsızlığı geçiren 5 yaşındaki çocuk, ekiplerin çalışması sonucu hastaneye kaldırıldı.


Sağlık görevlisinin sırtında taşıdığı kadından teşekkür

Sağlık görevlisinin sırtında taşıdığı kadından teşekkür Sağlık Bakanı Kocanın sosyal medyasından paylaştığı kadın konuştu Adıyamanın Gölbaşı ilçesinde sağlık görevlisi tarafından sırtta taşınan kadın ekiplere teşekkür etti.


Onkoloji uzmanı istifa eden hastaneye yeni görevlendirme yapılmadı, kanser hastaları il dışına gitmek zorunda kalıyor!

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde onkoloji uzmanı doktorun istifa etmesinin ardından yeni görevlendirme yapılmadığı için kanser hastaları mağdur oluyor. Ağır kanser hastaları tedavi için il dışına gitmek zorunda kalıyor. Cumhuriyet’ten Sena Tufan imzalı habere göre, doktor yokluğunda kanser hastaları çe...


Çağrıların yüzde 76sı asılsız... Ambulanslar nereye gidiyor? diye merak edip 112yi arayanlar var

Çağrıların yüzde 76sı asılsız... Ambulanslar nereye gidiyor?


70 yaşındaki hastayı ambulansa yetiştirmek için kazma küreklerle yol açtılar

- 70 yaşındaki hastayı ambulansa yetiştirmek için kazma küreklerle yol açtılar Köylüler kilometrelerce yolu kazma küreklerle açtı UMKE ekipleri hastalara ulaşmak için yoğun mücadele gösteriyor Zonguldakın Ereğli ilçesinde şeker ve tansiyon hastası 70 yaşındaki kadın rahatsızlandı.


Karda mahsur kalan UMKE ekibi paletli ambulans ile kurtarıldı

Karda mahsur kalan UMKE ekibi paletli ambulans ile kurtarıldı Malatya'nın pütürge ilçesinde hasta almaya giden Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), karda mahsur kalınca yardımına paletli ambulans yetişti.


Son dakika haberi! UMKE ekibi 2 buçuk yaşındaki çocuk için seferber oldu

Son dakika haberler... UMKE ekibi 2 buçuk yaşındaki çocuk için seferber oldu Kardan yolu kapalı köyde nöbet geçiren 2,5 yaşındaki çocuğun yardımına UMKE yetişti Bilecik kar yağışı nedeniyle yolu ulaşıma kapanan köyde hastalanarak nöbet geçiren 2,5 yaşındaki çocuğun yardımına Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi yetişti.


Sömestr tatilinde bağışıklık için atılacak 11 adım

Çocuklar dört aylık uzun ve tempolu okul günlerinin ardından kısa bir mola için sömestr tatiline giriyor. Bu kısa aranın sağlıklı ve sorunsuz geçmesi için bazı kurallara dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle Covid-19 ve influenza gibi enfeksiyonların yaygınlaşmaması için ailelerin sağlıklı yaşam düzenlerini bozmaması önem taşıyor. Uz. Dr. Elif Erdem Özcan, sömestr tatilinde çocukların hastalıklardan korunması için bağışıklığın güçlendirilmesi hakkında bilgi verdi.


Havadaki mobil hastane... Ambulans uçaklar bir vakaya işte böyle gidiyor

Havadaki mobil hastane... Ambulans uçaklar bir vakaya işte böyle gidiyor Ambulans uçak ekibi kapılarını İHAya açtı Sağlık Bakanlığı envanterine 2010 yılında katılan ambulans uçaklar, gerektiği zaman adeta bir hava hastanesine dönüşebiliyor.


Bezeler enfeksiyon ve kanser habercisi olabilir! Boyundaki bezeler büyüdüyse...

Vücudumuzun her yerine yayılmış olan bezeler sadece boyunda 200-300 civarında ancak sağlıklı bir insanda çoğu zaman bezeler kendini göstermiyor. Ne zaman ki vücutta bir enfeksiyon veya beklenmedik bir hücre çoğalması olıyor, işte o zaman onları hisseder hale geliyoruz. Vücuttaki enfeksiyon, kanser gibi yabancı oluşumlarla savaşan boyun bezeleri bu ...


Araştırma: Covid-19'a bağlı ölümler D vitamini eksikliği ile bağlantılı olabilir

20 Avrupa ülkesinin sağlık verilerinin incelendiği çalışmada, D vitamini ile corona virüse bağlı ölümlerin engellenebileceği savunuldu.


Yolu kapatan karda hastayı ambulansa iş makinesiyle taşıdılar

Yolu kapatan karda hastayı ambulansa iş makinesiyle taşıdılarZONGULDAK Zonguldakta yoğun kar yağışı nedeniyle ekiplerin güçlükle ulaştığı hasta, ambulansa iş makinesi ile taşıdılar.


Son dakika haberleri! Bakan Koca, hastayı sırtında taşıyan 112 çalışanının videosunu paylaştı

Son dakika haberi: SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, Adıyaman'da yoğun kar yağışı nedeniyle 87 yaşındaki hastayı sırtında ambulansa taşıyan 112 Acil Sağlık çalışanının videosunu paylaştı.


Karla kaplı yollar 96 yaşındaki kalp hastası adam için aşıldı

Karla kaplı yollar 96 yaşındaki kalp hastası adam için aşıldı Vanın Erciş ilçesinde kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan mahallede rahatsızlanan kalp ve tansiyon hastası, zorlu mücadelenin sonunda ambulansla hastaneye ulaştırıldı.


Sağlıkçılar şifa, refakatçiler karanfil dağıttı

Sağlıkçılar şifa, refakatçiler karanfil dağıttı Hasta yakınları, sağlık çalışanlarına şiddetti böyle kınadı Düzcede hasta yakınları, son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddete tepki göstermek için anlamlı bir etkinlik düzenledi.


Gercüş'te köylerdeki hastaların imdadına Özel İdare ve sağlık ekipleri koşuyor

Batman'ın Gercüş ilçesinde kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan köylerde rahatsızlanan hastaların yardımına Özel İdare ve 112 sağlık ekipleri yetişiyor.


5 yıldır kavga ediyorlardı, aldıkları müjdeyle matem havası bayrama döndü

- 5 yıldır kavga ediyorlardı, aldıkları müjdeyle matem havası bayrama döndü Diyarbakır'da, 5 yıldır çocukları olmadığı için sürekli evde tartışarak sancılı süreç geçiren çift, müjdeli haberi aldı.


Yol kardan kapandı, hasta kadının imdadına ekipler yetişti

- Yol kardan kapandı, hasta kadının imdadına ekipler yetişti Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde kar yağışı nedeniyle köy yolu ulaşıma kapandı.


Virüse tuzak kuran ilaç geliştiriyorlar; tüm varyantlarda etkili olacak

ABD'de yaşayan İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Unutmaz, "sentetik biyoloji" kullanarak Kovid'e karşı geliştirdikleri ilaç adayının detaylarını anlattı.


Kalp hastası olanlar dikkat

Günlük hayatta yenilen ve içilen besinler yaşam kalitesinin düzeyini ciddi oranda etkiliyor. Doktorunuzun tavsiye ettiği besinlerin yanı sıra mutfak alışkanlıklarınızı da gözden geçirmeniz gerekiyor olabilir. İşte hem kalp hastalarına iyi gelecek hem de sağlıklı beslenmenize yarar sağlayacak mutfak tüyoları.(Posta)


Pandeminin başkahramanları ödüllendirildi

Pandeminin başkahramanları ödüllendirildi Tekirdağda korona virüs salgınına karşı büyük mücadeleler veren sağlık çalışanlarının enleri başarı belgesi ile ödüllendirildi.


Ara tatilde bağışıklık için atılacak 11 adım!

Bu kısa aranın sağlıklı ve sorunsuz geçmesi için bazı kurallara dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle Covid-19 ve influenza gibi enfeksiyonların yaygınlaşmaması için ailelerin sağlıklı yaşam düzenlerini bozmaması önem taşıyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Erdem Özcan, sömestr tatilinde çocukların hastalıklardan korunması için bağışıklığın güçlendirilmesi hakkında bilgi verdi.


İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlu'ndan sağlıkçılara şiddete sert tepki

- (Özel)İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlu'ndan sağlıkçılara şiddete sert tepki Prof. Dr. Kemal Memişoğlu: "Sağlık ordumuza en küçük bir şiddete sıfır toleransla karşılamamız gerekiyor" Tarihi geçmiş aşı iddialarına ilişkin İstanbul İl Sağlık Müdürü: "Anlık takip ediyoruz" İstanbul İl...


ANKARAKA 40 şirkete tıbbi cihazlar hakkında bilgilendirme yaparak sertifika verdi

Ankara Kalkınma Ajansı (ANKARAKA), Ankara'nın ilaç, tıbbi cihaz ve medikal ürünler alanında faaliyet gösteren 40 şirket ve girişimcinin kapasitelerinin artırılması hedefiyle tasarladığı İlaç, Tıbbi Cihaz ve Medikal Ürünler Hızlandırıcı Programı'nı tamamladı.


İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlundan sağlıkçılara şiddete sert tepki

- (Özel)İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlundan sağlıkçılara şiddete sert tepki Prof. Dr. Kemal Memişoğlu: Sağlık ordumuza en küçük bir şiddete sıfır toleransla karşılamamız gerekiyor Tarihi geçmiş aşı iddialarına ilişkin İstanbul İl Sağlık Müdürü: Anlık takip ediyoruz İstanbul İl...


Pfizer CEO'sundan Omicron aşısı açıklaması: Birkaç ay içinde normale döneceğiz


TEİS: Birçok ilaç eczanelere kısıtlı sayıda gönderiliyor

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, “Fiyat artışı öncesinde özellikle ocak ayında birçok ilaç, firmalar ve ecza depoları tarafından eczanelere tevzi olarak, yani kısıtlı sayıda gönderiliyor ve bu durum eczanelerdeki talebi karşılamıyor. 3-5 adet gibi kotalarla eczanelere verilen ya da yok denilen ilaçlar hasta mağdur...


112 Acil Sağlık ekipleri açık kalp ameliyatı olan bebek için seferber oldu

-112 Acil Sağlık ekipleri açık kalp ameliyatı olan bebek için seferber oldu Mardin'de, yolların karla kaplanması nedeniyle açık kalp ameliyatı olan bebek Muhammed T., 112 Acil Servis ekiplerinin yardımıyla hastaneye yetiştirildi.


Şırnak'ta 5 saat süren hasta kurtarma operasyonu

Şırnak'ta 5 saatlik hasta kurtarma operasyonu Şırnak'ta 5 saatlik hasta kurtarma operasyonunda 55 yaşındaki vatandaş mahsur kaldığı köyden hastaneye ulaştırıldı.


Karne iyiyse de kötüyse de aşırı sevinç veya kızgınlıktan kaçının, ara tatilde sosyal medya detoksu yapın

- Karne iyiyse de kötüyse de aşırı sevinç veya kızgınlıktan kaçının, ara tatilde sosyal medya detoksu yapın Medical Park Elazığ Hastanesinde görev yapan psikolog Çağla Yılmaz, karne notu kötü olan öğrencilerin cezalandırılması kadar karne notu iyi olan öğrencilere aşırı bir övgü yapılmasının...


Sağlık görevlisi yaşlı hastayı sırtında taşıdı

- Sağlık görevlisi yaşlı hastayı sırtında taşıdı Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde kar nedeniyle ilerleyemeyen ambulansa hastayı sağlık görevlisi sırtında ulaştırdı.


Zonguldak'ta 30 hasta belediyenin yardımıyla hastaneye ulaştırıldı

Yoğun karın etkili olduğu Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde rahatsızlanan ve diyalize girmesi gereken 30 hasta, belediye ekiplerinin desteğiyle hastaneye götürüldü.


Son dakika haber | Batmanda 112 çalışanları hayat kurtarmak için adeta karla savaşıyor

Son dakika sağlık haberi: - Batmanda 112 çalışanları hayat kurtarmak için adeta karla savaşıyor Batmanda yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle geçit vermeyen yollarda hastalarına ulaşmaya çalışan 112 acil ambulans ekipleri, 1 metreyi aşan kar ve buzlanma nedeniyle adeta karla savaşarak hastalarına ulaşabiliyor.


Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 72 bin 856 oldu

SAĞLIK Bakanlığı'nın 'Günlük Covid-19 Tablosu'na göre son 24 saatte yapılan 417 bin 161 testte 72 bin 856 vaka tespit edildi, 184 kişi hayatını kaybetti.


Ortopedi ve Travmoloji Uzmanı Prof. Dr. Günel'den sırt çantası uyarısı

- Ortopedi ve Travmoloji Uzmanı Prof. Dr. Günel'den sırt çantası uyarısı İlkokul çağındaki çocuklarda sırt çantası seçiminin çok önemli olduğuna dikkat çeken Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Profesör Dr. Uğur Günel, ara tatil sonrası için velilere uyarılarda bulundu.


Prof. Dr. Osman Müftüoğlu: Hipoglisemiyi ciddiye alın

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, okurlarını, “Hipoglisemiyi ciddiye alın” diye uyardı. Müftüoğlu, “Eğer sık sık ve hiç ilgisiz zamanlarda “tatlı bir şeyler yemek” isteğiyle kıvranıyorsanız... Eğer öğün atladığınızda sinirlilik, alınganlık, kaygı ve benzeri ruhsal sorunlar yaşıyorsanız... Eğer yemek yiyince ortadan kalkan bir halsizlik hali başlıyor, ener...


Sağlık Müdürlüğünden vaka artışına karşı aşı çağrısı

Bingöl İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Gündoğdu, kentte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka artışına karşı aşı yapılması çağrısında bulundu.


“Omicron mutasyonundaki ölüm oranı Delta’ya göre 8 kat daha az”

Almanya Robert Koch Enstitüsü veri uzmanı Profesör Christian Hesse, corona Omicron mutasyonundaki ölüm oranının Delta mutasyonuna göre 8 kat daha az olduğunu söyledi.


Vaka sayısı en çok artan 10 il

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı haftalık koronavirüs haritasına göre, 100 bin kişide görülen vaka sayısı son bir haftada en çok artan 10 il Bingöl, İstanbul, Bolu, Rize, Kocaeli, Erzurum, Ankara, Bilecik, Tunceli, Trabzon oldu.


Mersin Şehir Hastanesinde 5 yılda 10 milyondan fazla poliklinik hizmeti verildi

Teknolojik ve fiziki altyapısıyla kurulduğu 2017den bu yana hastalara 10 milyonu aşkın poliklinik hizmeti veren Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kovid-19 sürecinde de şifa dağıtmaya devam ediyor.


Covid: Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, kısıtlamalar nedeniyle düğününü iptal etti

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, açıklanan yeni Covid kısıtlamaları kapsamında kendi düğününü iptal ettiğini duyurdu.


Bu iki baharat kanserli hücrelerin büyümesini ve yayılmasını engelliyor!

Ulusal Bilimler Akademisi Bildiriler Kitabında yayınlanan yakın tarihli bir araştırma, besin değerlerini daha iyi anlamak için halk arasında mercanköşk olarak bilinen keklik otu (oregano) ile zahter kekik olarak bilinen kekik (thyme) bitkilerinin bileşiklerine daha yakından baktı. Sonunda her iki bitkinin de kanser hücrelerinin büyümesini engelleye...


Pfizer CEO’sundan sevindiren açıklama: Birkaç ay içinde normal hayata dönebiliriz

Pfizer CEO’su Albert Bourla, Covid-19 salgını ile ilgili, 'Birkaç ay içinde normal hayata dönebiliriz' dedi. ABD’li ilaç şirketi Pfizer’ın CEO’su Albert Bourla, devam eden Covid-19 salgını ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Şirketin tüm Covid-19 mutasyonlarını kapsayan ve yılda bir kez uygulanacak aşı geliştirme çabasında bulunduğunu sö...


101 yaşındaki doktor 4üncü doz aşısını yaptırdı

- 101 yaşındaki doktor 4üncü doz aşısını yaptırdı Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, 4. doz hatırlatma aşısını yaptırmak isteyen 51 yıl hekimlik yapan 101 yaşındaki Göğüs Hastalıkları Uzm. Dr. Galip Uzuncayı evinde ziyaret etti.


Hem zayıflatıyor hem hafızayı güçlendiriyor! İşte bamya tohumunun faydaları

Bamya tohumu, B ve C vitaminleri yönünden potasyum, demir, kalsiyum gibi mineraller bakımından oldukça zengin bir besindir. Aktarlarda bulabileceğimiz bu doğal ürün, alternatif tıp meraklılarının dikkatini çekiyor ve faydalarıyla şaşırtıyor. Peki bamya tohumunun faydaları nelerdir?