SAçLARı GüRLEşTIRIYOR! 2 HAFTA IçINDE MUCIZE SONUç

Saçlarınızın gür ve canlı olmasını istiyorsanız saçlarınıza iyi bakmanız gerekir. Günlük alışkanlıklarınız, beslenme düzeniniz ve mevsimsel değişiklikler saç sağlığınızı doğrudan etkiler. Saçlarınızın zarar görmesini engellemek için bakım yapmanız şart. Ancak bakım ürünlerine çok paralar harcamayı istemiyorsanız doğal bakım yöntemlerinden de destek alabilirsiniz. Saçlar için en etkili doğal ürünlerden biri de Muz. Muz, hasar görmüş saçı onarmaya yardımcı olabilecek mükemmel bir vitamin, magnezyum, potasyum ve silikon kaynağı gibi çeşitli besin öğelerine sahiptir. Düzenli olarak muz maskesi yapmak saçlarınızı kısa sürede gürleştirebilir.

Saç sağlığınızı önemsiyorsanız muz maskesine bir şans verebilirsiniz. Saçlar için düzenli olarak muz maskesi yapmak saçlarınıza canlılık katar ve dayanıklılığını artırır. Ayrıca saç köklerini besler. Saç sağlığı için adeta bir mucize olan muz maskesinin faydalarına gelin birlikte bakalım.

MUZ MASKESİ SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURUR

Aşırı işlem görmüş saçlar, boyaların ve kimyasal içerikli ürünlerin çok sık kullanılması saç dökülmesine sebep olabilir.

Bu sebeple saçlarınız için kullandığınız ürünleri doğru bir şekilde seçmeniz önerilir. Doğru ürünü seçmek için araştırın ve uzmana danışın.

Yazın saçlarınıza ekstra özen gösterin ve saçlarınızı nemlendirmek ve kırılmalarını önlemek için bir muzu süt veya kremaya karıştırarak ev yapımı saç maskeleri kullanın.

SAÇLARI GÜRLEŞTİRİR

Muz vitamin deposu içeriği ile saç köklerini güçlendirir. Saç köklerinin nefes almasını sağlar. Saçların daha gür ve canlı uzamasına yardımcı olur. Parlaklığını yitirmiş saçları onarır. Kırılmaları engeller.

EVDE MUZ MASKESİ TARİFİ

Evde yapabileceğiniz hızlı, süper etkili bir saç maskesi.

  • 1 muz, 1 çay kaşığı aloe vera jeli ve 1 çay kaşığı zeytinyağını karıştırın. Bunları bir karıştırıcıda öğütün ve pürüzsüz bir macun yapın.
  • Saçınıza eşit miktarda uygulayın ve 20 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.
  • İki haftada bir saç maskesi kullanmayı alışkanlık haline getirin.

Saçlarınızı beslemek ve onlara hak ettikleri bakımı vermek önemlidir. Herkesin evde kolayca yapabileceği harika bir kendin yap paketi, 1 olgun muzu 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı aloe vera jeli ile karıştırmaktır. Bir karıştırıcıda iyice öğütün, pürüzsüz bir macun yapın ve saçınıza eşit şekilde uygulayın. 20-30 dakika bekletin ve durulayın.

  • Muz saçınıza yapışırsa endişelenmeyin, saçınızdan tamamen çıkması için bir veya 2 yıkama gerekebilir.

KURU VE KABARAN SAÇLAR İÇİMN MUZ MASKESİ

Kuru ve kabaran saçları nemlendirmek, yatıştırmak için evde deneyebileceğiniz bir diğer yöntem ise bir yemek kaşığı saç kremi, yarım ezilmiş muz, bir yemek kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı zeytinyağı, 2 yemek kaşığı lor ve 2-3 damla lavanta yağını karıştırmaktır. Maske yapmak için tüm bunları karıştırın. 20 dakika bekletin ve sonra durulayın. Bu size anında pürüzsüz ve parlak saçlar verecektir.

  • 1 muz, 1 çay kaşığı aloe vera jeli ve 1 çay kaşığı zeytinyağını karıştırarak evde yapabileceğiniz hızlı ama süper etkili bir saç maskesidir.
  • Bunları bir karıştırıcıda öğütün ve pürüzsüz bir macun yapın. Saçınıza eşit miktarda uygulayın ve 20 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.
  • Bir diğer etkili muz saç maskesi ise 1 olgun muzu 1 olgun avokado ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak uygulamaktır.
  • Maskeyi saç derinize ve saç tellerinize uygulayın ve 15 dakika bekletin.

2023-03-24T06:50:55Z dg43tfdfdgfd