NASıRı KöKüNDEN SöKEN YöNTEM! SADECE IKI MALZEME YETIYOR...

Nasır, ciltte görülen bir rahatsızlıktır. Bir bölgeye tekrarlanan bir basınç uygulanması sonucu oluşan nasır, kabarık ve sert bir yumru görünümündedir. Nasır genellikle topuklarda, avuç içlerinde, ayak parmaklarında ve dizlerde oluşur. Genellikle can yakmasa da, rahatsız edici bir durumdur. Nasırın en yaygın nedenleri dar ayakkabılar giymek, enstrüman çalmak ve ellerin sürekli çalışmasıdır. Nasır oluşması genelde ciddi bir hastalığın habercisi değildir, ancak kişiyi rahatsız ettiği için evde uygulanabilecek doğal yöntemlerle giderilmesi sağlanır. Bu etkili yöntem cildinizi yumuşatır ve sadece 5 gün içinde topuklarınızdan çatlakların yok olmasına yardımcı olur.

Deride oluşan yoğun keratinleşme yani kalınlaşmalar nasır olarak adlandırılır. Kişinin canını yakan, yüzeydeki kalınlaşma değil, bu kalınlaşmanın aşağıdaki sinir ve dokulara yaptığı baskıdır. Baskı başlayıp, devam ettiğinde vücut otomatik olarak daha derinlerde olan kan damar ağı, sinirler, derinlerdeki deri katmanlarını korumak amacı ile yüzeyini kalınlaştırmaya başlar ve nasır oluşur. Buradaki deri kalınlaşmasının, ayakkabı veya herhangi başka bir baskıya maruz kalması ağrı oluşturabilir. 

 

PEKİ, NASIR NASIL TEDAVİ EDİLİR?

LİMON

Tek ihtiyacınız olan bir limon rendelemek. Rendelenmiş limonu nasırlarınıza koyun ve 15 dakika bekletin. Sonuç almak için bu ilacı birkaç gün boyunca yapın.

EPSOM TUZU VE PAPATYA ÇAYI İLE AYAK BANYOSU

Bu inanılmaz ayak banyosu, ayaklardaki nasır ve yarıkların giderilmesinde çok etkilidir. Sıcak bir papatya çay banyosuna bir avuç Epsom tuzu koyun. Ayaklarınızı en az 10 dakika bekletin, sonra nasırları bir ponza taşıyla kazıyın.

ASPİRİN YÖNTEMİ

Birkaç damla suyun içine birkaç tane a’spirin karıştırarak koyu bir macun kıvamında karışım yapılır. Nasırın üzerine bu a’spirin macunu sürülür ve bir bandaj ile kapatılarak gece boyunca bekletilir. Bu işlem nasır kaybolana kadar sürekli tekrarlanmalıdır.

KABARTMA TOZU VE LİMON

Bir kabın içerisine ılık su ve 2 yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Nasırlı bölgeyi bu solüsyonda 2 dakika beklettikten sonra, kabartma tozunu da ilave edin. Ardından nasırlı bölgeyi 5-10 dakika daha bekletin ve nasırları ovarak çıkartın.

İNCİR YÖNTEMİ

Yeşil, olgunlaşmamış incir suyu eller ve ayaklardaki nasırlar için etkili bir çözüm yoludur. Tedavi için, yeşil incirler koparıldıktan sonra suyu sıkılır ve günde 3 kez nasırlı bölgelere uygulanır. Bu ev i’lacı nasırın geçmesini sağlarken aynı zamanda tekrarlanmasını önler.

İNCİR VE KINA YÖNTEMİ

Nasır ve Siğiller için Sadece 1 avuç ve Kına 1 adet Kuru incir gerekli. İncirin kabuklarını soyun ve bir kaseye alın. Üzerine bir avuç kınayı döküp karıştırın. Nasır olan bölgeye uygulayın ve bölgeyi bir tülbent veya poşet ile sarıp 3 gün bekletin. Süre sona eriğinde ayağınızdaki nasırları söküp alabilirsiniz.

ELMA SİRKESİ, TUZ VE SARIMSAK YÖNTEMİ

Sadece Elma sirkesi 1 tatlı kaşığı Tuz 2 adet Sarımsak gerekli.. İlk önce sarımsakları fırında ısıtın ve ısınan sarımsakları fırından alıp ezin. Üzerine elma sirkesini ilave edip tuzla beraber karıştırın. Hazırladığınız doğal nasır tedavisi maskesini nasırların olduğu bölgeye sürüp bir gece boyunca streç film ile sarın.

HARDAL YAĞI VE MEYAN KÖKÜ EZMESİ

 

Bu garip ama etkili bir yöntem. Çok ince bir toz elde etmek için 2 veya 3 çubuk meyan kökü öğütün. Bir macun yapmak için yarım çay kaşığı hardal yağı ekleyin. Bu macunu doğrudan nasırlara uygulayın ve gece boyunca bir bandajla sarın. Sonuç almak için bu yöntemi 3-4 kez tekrarlayın. Not: Verilen yöntemler alternatif tıp yöntemleridir. Herhangi bir yan etki görülmemesine karşı, ilk olarak uzman bir doktora danışmanız gerekebilir.

2023-06-03T09:14:43Z dg43tfdfdgfd